Kapat
Youtube 122 0

Youtube Görsel Boyutları

Bugün siz değerli okuyucularımız ile birlikte YouTube görsel boyutları hakkında birkaç farklı detayı sizlere sunacağız. YouTube, kısa zaman içerisinde bildiğimiz gibi dünyanın en büyük video içerik platformu olarak ön plana çıktı.

Zaman içerisinde yapılan güncellemeler ile birlikte ise birçok farklı görsel kalite kendisini gösterdi. Farklı farklı alanlarda kullanabileceğiniz görsellerin de farklı boyutları var. Bu anlamda sizleri bilgilendirme amacı içerisindeyiz.

YouTube Kanal (Profil) Fotoğrafı Boyutları

YouTube kanal fotoğrafı, aynı zamanda logonuzu koyacağınız alan olarak kendisini gösteriyor. Kanalınızda kullanacağınız en küçük resim olarak da dile getirebiliriz. Kanal fotoğrafınız, zaman içerisinde insanların aklınızda kalması ve marka değeriniz açısından da ciddi anlamda fark yaratıyor.

Profil fotoğrafı boyutu en ideal 800×800 px boyutunda olan bir boyuttur. Bu boyut ile görsel kalitede herhangi bir bozulma olmaksızın kanal resminizi kullanabilirsiniz. YouTube, bu resmi Google+ hesabından da çekebilir.

YouTube Kapak Fotoğrafı Boyutları

Kapak fotoğrafı, son derece ciddi şekilde büyük boyutlarda hazırlanır. Kanalınızın en can alıcı ve en göz önünde görsellerinden birisi olduğundan büyük önem arz eder. Görsel kalitesi her ne olursa olsun ön planda tutulmalıdır. Kapak fotoğrafında özellikle kendinize has seçenekleri tercih etmelisiniz.

YouTube şirketinin özellikle birkaç senelik dilim içerisinde bu tarz güncellemeleri ciddi anlamda fark yaratıyor. 2560×1440 px boyutlarında kapak fotoğrafı idealdir. Bu boyut, görsel açıdan en kaliteli seçeneği sizlere sunar.

Youtube Video Görseli Boyutları (Öne Çıkan Görsel)

YouTube videolarında o video ile alakalı olarak öne çıkan resim, en ilgi çekici seçeneklerden birisidir diyebiliriz. Video tıklamalarını da ciddi anlamda arttıran seçeneklerden birisi diyebiliriz sanırım. YouTube video öne çıkan görseli olarak niteleyebileceğimiz bu özellik mutlak surette kullanılmalı.

An itibari ile öne çıkan resim için ideal boyut 1280×720 px olarak da ön plana çıkıyor. Tabi ki zaman içerisinde bu konu ile alakalı olarak bir kural koyuldu. YouTube kanalınızın belli bir izlenme ve abone rakamına ulaşması akabinde videolarınızda görsel kullanma durumu söz konusu olabilir. Bunun da örneği aşağıdaki görselde sizlere sunuldu.

{Emre TOKGÖZ}

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir