Kapat
Youtube 133 0

YouTube GO Nedir? Ne İşe Yarar?

Dünyanın en büyük video izleme mecrasının yan uygulamalarından birisi olan YouTube GO ile alakalı olarak sizleri bilgilendirmek istiyoruz. YouTube, Google şirketinin satın alması ile birlikte çok kısa zaman içerisinde çok büyük bir ivme yakaladı. Zaman içerisinde kanal projesi ile birlikte de para kazanma sistemini getirdi.

Tabi ki insanlar mobil olarak da zamanının çoğunu YouTube sisteminde geçiriyor. Google şirketi, artan internet kullanımlarını düşünerek ciddi anlamda somut adımlar attı.

 

YouTube GO Nedir?

YouTube GO, Google şirketi tarafından geliştirilmiş olan ve internetsiz bir şekilde YouTube videolarını izlemenize yardım eden bir ek mobil uygulama modelidir.

Bildiğimiz gibi YouTube sisteminde izlediğiniz her video baştan yüklenir. Yani bir videoyu defalarca izleme gereği duyarsanız defalarca internet kotanızdan gider ve bu durum insanların canını sıkmaya başladı. TÜRKÇE dil desteği ile gelmiş olan bu uygulamada internet kotanızın kontrollü bir şekilde kullanılması esas amaç. Dolayısı ile günümüzde indirme rakamları anlamında da ciddi anlamda yaygın hale gelmiş bir uygulama diyebiliriz.

YouTube GO Ne İşe Yarar?

Aslında Shiftdelete ekibinin yukarıda hazırlamış olduğu inceleme videosu bu anlamda yeteri kadar iyi sonuçları beraberinde getiriyor. Kendilerine ayrıca teşekkür edelim.

YouTube GO uygulaması ile birlikte videoları telefonunuzun dahili hafızasına ya da SD kartınıza anında indirebiliyorsunuz. En önemli avantajı bu. Bir kere indirdikten sonra bundan sonraki her izlemeniz için ayrı ayrı kotanızdan tüketmek gibi bir sorun söz konusu dahi olmuyor.

Diğer hususu boyutu. 9,4 MB boyutunda olan bu uygulama, kaynak tüketimi açısından da son derece ekonomik. Bununla birlikte video kalitelerinde de boyut anlamında çok ciddi şekilde ekonomi modeli uygulanmış. YouTube GO, kendisi için tüm videoları ekstra olarak optimize ediyor ve sizlere sunuyor.

Video indirirken özellikle İNDİRME KALİTESİ kısmına dikkat etmelisiniz. Kaliteyi ne kadar yüksek tutarsanız indirme boyutu o kadar artacaktır. Ancak tek sefere mahsus indirme yapacağınızdan dolayı kotanızı eskisi kadar düşünmenize de gerek yok.

YouTube GO mobil uygulaması an itibari ile hem Android hem de iOS platformları için yayınlanmış durumda.

{Emre TOKGÖZ}

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir