Kapat
Instagram Mavi Tik Nasıl Alınır?
Instagram 232 1

Instagram Mavi Tik (Onaylı Hesap) Nasıl Alınır?

Bu makalemizde sizlerle birlikte Instagram mavi tik (onaylı hesap) nasıl alınır sorusuna yanıt vereceğiz. Mavi tik, özellikle ünlülerin hesaplarında kullanıcı adında görmüş olduğunuz görsel ve bir o kadar da güven veren bir ikoniktir. Zaman içerisinde tüm sosyal medya hesaplarında yaygın hale gelmiştir.

Zaman içerisinde Instagram, bu sistemi ünlü isimlerden ya da markalardan ziyade herkesin başvurabileceği bir hale getirdi. Artık herkes buna başvuru yapabiliyor ancak şunu unutmamak lazım. Hala sadece ünlü isim ve markaların hesaplarına mavi tik veriliyor. Peki nedir bu Instagram onaylı hesap?

Instagram Onaylı Hesap

Instagram Onaylı Hesap (Mavi Tik) Nedir?

Instagram onaylı hesap, kişiliği doğrulanmış ve tanınan bir hesabın tam anlamı ile güvenli ve doğru kişi olduğunu anlatan bir ibaredir.

Bu ibareyi dediğimiz gibi özellikle ünlü isimler çok kolay bir şekilde alabilmektedir. Zaman içerisinde ikincil hesaplar da sorunsuz bir şekilde alabilir hale geldi mi? Hayır. Instagram hesabınız üzerinden DOĞRULAMA BAŞVURUSU yapabilirsiniz ancak Instagram bu başvuruyu incelese bile çok da dikkate almıyor. Genel itibari ile bu özellikten yararlanabilmek için ünlü bir kişilik ya da marka olmanız gerekiyor. Bu kişiyi ya da marka sahipliğini de belgeler ile doğrulamanız isteniyor.

Zaman içerisinde Facebook, YouTube ya da Snapchat gibi sosyal medya sistemleri de mavi tik uygulamasına geçiş yaptı. Aslında insanların doğru ünlü hesaplar ile etkileşimde olabilmesi için ideal bir seçenek de diyebiliriz.

Instagram Mavi Tik (Onaylı Hesap) Başvurusu

Instagram Mavi Tik (Onaylı Hesap) Başvurusu Nasıl Yapılır?

Bunun için Instagram hesabınıza giriş yaptıktan sonra birkaç farklı noktaya giriş yaparak başvuru ekranına geleceksiniz. Bu aşamaları hemen sizlere sunacak olursak;

 • Instagram uygulamasını açın ve profil kısmına giriş yapın.
 • Profil kısmından Instagram ayarları kısmına giriş yapın.
 • Ayarlar sekmesinde aşağı doğru indikçe DOĞRULAMA İSTE adında bir kısım bulacaksınız. Bu sekmeye tıklayın.
 • Sekmeye tıkladıktan sonra sizden bilgiler istenen bir ekrana geleceksiniz. Aşağıdaki resmi inceleyebilirsiniz.

Instagram Doğrulama İste

Buradaki bilgileri eksiksiz bir şekilde doldurduktan sonra GÖNDER sekmesine tıklayarak başvurunuzu gönderebilirsiniz. İŞLETME PROFİLİ olmak zorundasınız. Yani Instagram hesabınız bir Facebook sayfası ile de ilişkili olmak zorundadır.

Instagram, gelen doğrulama başvuruları arkasından hesabınıza mavi tik verileceğini sizlere herhangi bir şekilde taahhüt etmez.

Çağkan Sezgin {Çağkan Sezgin}

“Instagram Mavi Tik (Onaylı Hesap) Nasıl Alınır?” üzerine 1 yorum

 1. @ulviyya_namazova_official dedi ki:

  Merhaba İnstagram ekibi
  Adim sahde hesablar acilyor
  Takipçilerim bana ulasamiyorlar
  Bunun üçünde hesabımi onaylatmak istiyorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir