Kapat
Instagram Hikaye Reklamları
Instagram 164 0

Instagram Hikaye (Stories) Reklamları Nasıl Verilir? (Resimli Anlatım)

Bu makalemizde siz değerli okuyucularımız ile Instagram hikaye (stories) reklamları nasıl verilir sorusunu cevaplayacağız. Bildiğimiz gibi artık dijital medya reklamcılığı, hayatımızın hemen hemen her noktasında bizlerle birlikte.

Dünyanın en çok kullanılan sosyal medya sistemlerinin başında gelen Instagram, zaman içerisinde yeni reklam modelleri ile de adından söz ettiriyor. Bu reklam modellerinin en ilgi görenlerinden birisi de hikaye reklamları. Hemen öncelikle bu konu üzerinde detaylı bir şekilde bilgi sahibi olalım istiyoruz.

Instagram Hikaye (Stories) Reklamı Nedir?

Instagram Hikaye (Stories) Reklamı Nedir?

Instagran hikaye reklamları, hikaye kısmında tüm insanlara ücretli olarak sunabileceğiniz özel paylaşımlar anlamına gelir.

Hikaye reklamları, gönderi reklamlarına nazaran çok daha geniş kitlelere çok daha kısa süre ile ulaşır. Hikaye reklamlarının bir diğer iyi yanı ise 10 saniye boyunca izlenebilmesidir. Üstelik hikaye reklamlarında anket vs. yapmanız için henüz izin yoktur. Hikaye reklamları, kısa sürede reklam izleyicilerini ikna etmeniz gereken bir reklam modelidir.

Araştırmalar sonucunda anlaşıldı ki hikaye reklamları, gönderi reklamlarına nazaran %15 daha hızlı etki etmektedir. Bu neden dolayısı ile çok daha fazla ilgi görür.

Instagram Hikaye (Stories) Reklamları Nasıl Verilir?

Bunu doğrudan Instagram üzerinden ya da Facebook Business Manager üzerinden verebilmek mümkün. Ancak biz daha pratik yolu olan doğrudan Instagram üzerinden reklam verme yöntemini anlatmak istiyoruz sizlere.

1-) Öncelikli olarak Instagram uygulamasını telefonumuzdan açıyoruz ve profilimize giriş yapıyoruz.

2-) Sonrasında Instagram uygulaması açıldıktan sonra sol üst köşedeki KAMERA simgesine dokunarak hikaye eklemek için resim çekme ekranına gidiyoruz.

Instagram Hikaye Reklamı Verme

3-) Sonrasında hikaye eklemek istediğimiz ürünün resmini net bir şekilde çekiyoruz. Instagram hikaye reklamı dikey olarak çekilir. Bu nedenle telefonunuzu dik konumda tutun. Üstelik çektiğiniz resme herhangi bir şekilde filigran ya da efekt uygulamayın. Dilerseniz üzerine metin yazabilirsiniz. Ancak anket ya da insanların oy verebileceği materyaller de ekleyemezsiniz.

Instagram Hikaye Reklam

4-) Reklam vereceğiniz görseli hazırladıktan sonra yayınlayın. Yayınlamanın ardından reklam verebilmeniz için hikayenin en az 1 kişi tarafından görülmesi gerekir. Görülmeden sonra kendi Instagram hikayenizi görün ve sağ alt köşesinde bulunan alt alta 3 nokta simgesine tıklayın.

Instagram Stories Reklam

5-) 3 noktaya tıkladıktan sonra karşınıza TANITIMINI YAP sekmesi çıkacaktır. Bu sekmeye tıklayarak reklam verme ekranına gidin. Bütçenizi, hedef kitlenizi ve hedeflediğiniz kitlenin ilgi alanlarını seçin. Konum bilgisini de özel olarak seçtikten sonra bütçenizi belirleyin ve reklamı onaya gönderin. Onaylanmasının ardından reklamınız yayınlanacaktır.

Instagram Hikaye Reklamları Türkiye

Çağkan Sezgin {Çağkan Sezgin}

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir