Kapat
Instagram 248 0

Instagram Hesabı Nasıl Dondurulur?

Sürekli büyüyen ve gelişen internet camiasında günümüzün vazgeçilmezinden bir taneside hiç şüphesiz instagramdır. Yemek yerken, spor yaparken, denize girerken her türlü aktivite de fotoğraf paylaşmak günümüzde moda haline gelmiştir. Bazı insanlarca ise hastalık olarak görülmesine rağmen kullanılmaya devam edilmektedir. Her geçen gün yenilikler eklenerek, birçoğumuzun hayatının bir parçası olmayı başarmıştır. İnsan bazen kendinden haber alınamamasını veya başkalarından haber almamayı isteyebilir. Sosyal medya verimli kullanıldığında en güzel yanı dost, akraba ve çevremizden haber alabilmektir. Fakat olurda uzaklaşmak isterseniz bu başlıkta instagram nasıl dondurulur bundan bahsedeceğiz.

 
Instagram dondurma  işlemini haftada birkez yapılabilecek bir işlem olduğunu unutmayalım. Geri açmak isterseniz kullanıcı adı ve linki ile bir kaç saat içinde açabilirsiniz.
 

Eğer hesabımıza giriş yapmamışsak giriş yapıyoruz ve karşımıza aşağıdaki gibi bir sayfa çıkıyor.

 
 
 
 
Ekran geldikten sonra üst kısımda hesabı neden kapatacağımızı, alt kısma ise şifremizi giriyoruz ve soluk mavi olan Hesabı Geçici olarak kapat linki, mavi oluyor. İşleme devam edebiliyoruz.
Gördüğünüz üzere aşağıdaki link soluk maviden, açık maviye döndü. Hesabı geçici olarak kapata tıklıyoruz.
 
Kırmızı alan içerisine alınmış olan link resimdeki gibi olduysa ve sizi ana sayfaya yönlendirdiyse işlem tamam demektir. Instagram hesabınızı geri açmak için bir kaç saat içinde kullanıcı adı ve şifrenizi girerek aktif hale getirebilirsiniz.Eğer hesabınızı hemen açmak isterseniz büyük ihtimalle aşağıdaki hatayla karşılaşacaksınız.
Hesabımızı hemen açmayı denediğimizde ; ‘Hesabınızı kapatmayı henüz bitirmedik. Yeniden etkinleştirmek istiyorsan, birkaç saat sonra tekrar  dene’ gibi bir hata ile karşılaşmanız muhtemel.Sorun yok. Bir kaç saat sonra hesabımız sorunsuz şekilde açılacaktır.Başka bir makalede görüşmek üzere hoşçakalın
 

{Emre TOKGÖZ}

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir