Kapat
Fake (Sahte) Instagram Hesapları Nasıl Kapatılır?
Instagram 202 0

Fake (Sahte) Instagram Hesapları Nasıl Kapatılır?

Bu makalemizde çok merak edilen fake (sahte) Instagram hesapları nasıl kapatılır sorusuna en net şekilde yanıt vermek istiyoruz. Instagram, bildiğimiz gibi artık kullanım rakamları anlamında ciddi şekilde Facebook sistemini yakalamaya başladı.

Her biri aynı şirketin ürünü olsa da yine de konseptler farklılık gösteriyor. Instagram uygulamasında fake yani sahte hesaplar ciddi anlamda can sıkar hale geldi. Bu sahte hesaplardan nasıl kurtulacağınız hakkında bir bilginiz yok mu? Hemen sizlere bu anlamda en kesin çözüm yolunu sunmak istiyoruz.

Instagram Fake (Sahte) Hesap Kapatma

Instagram Fake (Sahte) Hesap Kapatma

Aslında bu yöntemi birçok kişi biliyor ancak biz yinede bu anlamda yüzeysel olarak sizlere bilgiler sunalım. Instagram’da sahte bir hesap biliyor iseniz bunu kapattırmak için o hesabı şikayet etmeniz gerekiyor.

Instagram, bir hesap ile alakalı sürekli şikayet gelmesi durumunda bu hesap ile alakalı olarak kontroller yapıyor. Hesap ile alakalı herhangi bir sıkıntı söz konusu ise bu hesabın kısa zaman içerisinde tamamen dondurulmasını sağlıyor. Instagram’da sahte hesap şikayet etme yöntemi aşağıdaki gibi uygulanabilir.

Instagram Fake (Sahte) Hesap Şikayet Etme

  1. İlk olarak Instagram mobil uygulamasını açın.
  2. Mobil uygulamayı açtıktan sonra sahte hesap olduğunu düşündüğünüz profile giriş yapın.
  3. Profil içerisinde iken sağ üst köşede yer alan yan yana 3 NOKTA sekmesine dokunun.
  4. Burada açılan seçenekler içerisinde “ŞİKAYET ET” butonu göreceksiniz, bu butona tıklayın.
  5. Bu hesabı şikayet etme nedeniz uygulama tarafından sorulur. Bu ekranda yer alan seçeneklerden “UYGUNSUZ” seçeneğini tıklayın ve ilerleyin.
  6. Sizden bir de gerçekçi neden isteyecektir. Burada yer alan seçenekler içerisinde “HESAP BİR BAŞKASINI TAKLİT EDİYOR” seçeneğini işaretleyin.
  7. Sonraki sekmede bu hesabın hangi hesabı taklit ettiğini düşünüyorsunuz ekranı gelecektir. Burada kendinizi ya da hangi hesabı taklit ediyor ise onu belirtin.
  8. Son olarak ise şikayetinizi Instagram’a gönderin.

Instagram, şikayetiniz ile alakalı değerlendirmeleri yaptıktan sonra sizlere bildirim olarak şikayetinizin sonucunu gönderir. Daha güvenli bir sosyal medya deneyimi için sahte hesapların kapatılması son derece önemlidir. Instagram, siz değerli kullanıcılarına tüm sahte hesapları bu şekilde kapattırma imkanını da sunuyor.

Çağkan Sezgin {Çağkan Sezgin}

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir