Kapat
Facebook Marketplace Nasıl İlan Verilir?
Facebook 522 3

Facebook Marketplace Nasıl İlan Verilir? (Resimli Anlatım)

Bu içeriğimizde sizlere Facebook Marketplace nasıl ilan verilir konusunda bilgiler sunacak ve fikir edinme yoluna gideceğiz. Bildiğimiz gibi artık Instagram, Facebook sistemini geçiyor ve eskisi kadar etkileşim almayan, gerilemeye başlayan bir sistem Face.

Mark Zuckerberg ve ekibi, her ne kadar bu sistemi sürekli farklı özellikler ile desteklese de ne yazık ki Instagram aldı başını gidiyor. Marketplace, insanların kendi eşyalarını satmaları ya da ürün almaları için güzel bir sistem oldu. Bitmeye başlayan bir sistemin yeniden canlanma çabalarına bir nevi destek de diyebiliriz.

Facebook Marketplace Nedir?

Facebook Marketplace, kişi ya da kurum farketmeksizin herkesin sıfır ya da ikinci el ürünlerini satabildiği bir Facebook platformudur.

Özellikle Türkiye genelinde ki istatistikler, Marketplace ile telefon ve araba satışlarının daha fazla olduğunu gösteriyor. Dolayısı ile canlanma için reaksiyon bu anlamda olumlu yanıt veriyor da diyebiliriz.

Facebook Marketplace

Facebook Marketplace Nasıl İlan Açılır?

1-) Öncelikli olarak Facebook profilimize giriyoruz. Haber Kaynağı sol kısmında bulunan MARKETPLACE sekmesine tıklayarak sanal ilan mağazasına geçiş yapıyoruz.

Facebook İlan

2-) Bu sekmeye tıkladığınızda karşınıza zaten size en yakın ilanlar telefonunuzun GPS özelliği açık ise listelenecektir. Ürün ilanı açmak için yine sol menüde BİR ŞEY SAT mavi butonuna tıklayarak ilan ekleme sayfasına giriyoruz.

Facebook Bir Şey Sat

3-) Bu linke tıkladığınızda karşınıza ilan bölümü gelir. Ürününüz için ilgi çekici başlık, detayları içeren açıklamalar ve özenle çekilmiş resimler eklemek için bu ekran sizler için ideal olacak. Tabi ki ne sattığınızı biliyorsunuz. Kategoriyi doğru seçin ki doğrudan potansiyel alıcılara ulaşacak bir ilanınız olsun. Facebook Marketplace ilan örneği olarak sizlere aşağıdaki gibi bir örnek ilan hazırladık.

Facebook Marketplace İlan Örneği

4-) Yukarıdaki gibi gerekli bilgileri ekledikten sonra İLERİ sekmesine tıklıyoruz ve bir sonraki aşamaya geçiş yapıyoruz. Resimlerin üst kısmında yer alan küçük AÇIKLAMA bölümüne ürün özelliklerini uzun uzadıya detaylı bir şekilde girebilirsiniz. Bu insanların bilgi sahibi olabilmesi için son derece önemli bir nokta. Son olarak ise gelen ekranda ekranın nerelerde paylaşılacağını eksiksiz bir şekilde seçiyorsunuz. Ardından PAYLAŞ butonuna bastığınızda ilanınız yayına girecektir.

Facebook İlan Sistemi

 

 

Çağkan Sezgin {Çağkan Sezgin}

“Facebook Marketplace Nasıl İlan Verilir? (Resimli Anlatım)” üzerine 3 yorum

 1. damla çikolata dedi ki:

  bu market olayını actıgın bir sayfa uzerınden kurma varmı yoksa benmı bulamadım

  1. Çağkan Sezgin dedi ki:

   Nasıl bir sayfa üzerinden kurmayı kastediyorsunuz?

  2. Emre TOKGÖZ dedi ki:

   https://www.facebook.com/marketplace/?ref=bookmark demek istediğiniz market place linki ise buyurun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir