Kapat
Facebook Marketplace İlan Reklamı Nasıl Verilir?
Facebook 261 0

Facebook Marketplace İlan Reklamı Nasıl Verilir? (Resimli Anlatım)

Bu makalemizde siz değerli sosyalmedyalog okuyucuları ile Facebook Marketplace ilan reklamı nasıl verilir sorusunu yanıtlayalım. Facebook, özellikle ABD seçimlerinin ardından gelen spekülasyonlar nedeni ile zaman içerisinde çok ciddi sıkıntılar yaşadı. Nitekim Instagram, istatistiki veriler açısından Facebook’u ciddi anlamda solladı diyebiliriz.

Facebook Marketplace, ilan sistemi olarak eski günlere geri dönüşün bir ivmesi olarak kuruldu. Nitekim başarılı oldu mu? Evet, sistemde ciddi anlamda bir farklılık yarattı. Zaman içerisinde yapılan güncellemeler sayesinde artık Facebook Marketplace ilan reklamı vermek mümkün hale geldi. Bu makalemizde de elimizden geldiğince sizleri detaylar hakkında bilgilendirmek istiyoruz.

Facebook Marketplace İlanı için Reklam Nasıl Verilir?

Aslında süreç ve yöntem son derece basit. Facebook Business Manager ile alakalı daha önce sitemizde sizlere bir makale yayınladık. Reklam altyapısı olarak yine bunu kullanıyorsunuz ancak süreç son derece basit. Şimdi hemen sizleri bu anlamda resimli olarak bilgilendirelim.

1-) İlk olarak Facebook hesabımıza giriş yapıyoruz ve sonrasında sol menüde sabit olarak yer almakta olan Marketplace sekmesine tıklayarak bir sonraki adıma geçiyoruz.

Facebook Marketplace İlan Reklam

2-) Sonrasında ise Marketplace ekranına girmemizin ardından bir ürün satma aşamasına geçeceğiz. Bu ekranda yer almakta olan + Bir Ürün Sat isimli mavi butona tıklayarak bir ilan açacağız.

Marketplace İlan Reklamı

3-) İlan verme ile alakalı sonraki aşamalara dair sitemiz içerisinde sizlere detaylı bilgiler sunmuştuk. Bunun için Facebook Marketplace ilan nasıl verilir konulu makalemizi inceleyerek aşamaları takip edin.

4-) İlan yayınlandıktan sonra ilan profilinize giriş yapın. Örneğin biz bir jant ilanı yayınladık. Bu ilan listeleme ekranında ilanın yanında İLANI ÖNE ÇIKAR isimli mavi bir buton göreceksiniz. Bu butona tıklayarak reklam verme ekranına gidin.

Facebook İlan Reklamı

5-) Sonrasında karşınıza tüm reklam ayarlarınızı yapabileceğiniz POP-UP ekran gelir. Bu ekranda bütçe, ilan tarihleri, ilanın gösterilmesini istediğiniz kişileri enine boyuna seçerek reklamı yayınlayabilirsiniz.

Facebook Marketplace İlan Reklam Örneği

Bu reklam, en geç 24 saat içerisinde onaylanacak ve yayına alınacaktır. İşlemler bu kadar basit ve kolay. Merak ettiklerinizi yorum kısmından bizlere sorarsanız tüm cevapları tarafımızdan alabileceksiniz.

Çağkan Sezgin {Çağkan Sezgin}

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir